HW-10-10-T-D-209-062
Part Number:
HW-10-10-T-D-209-062
Description:
CONN HDR 20POS 0.1 STACK T/H
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating) :
0.559" (14.200mm)
Length - Stack Height :
0.209" (5.309mm)
Length - Tail :
0.062" (1.575mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)