PWCD-C14C15-15A-08F-BLK
Part Number:
PWCD-C14C15-15A-08F-BLK
Description:
CORD C14 - C15 14AWG BLACK 8FT
In Stock:
294
1st Connector :
IEC 320-C14
2nd Connector :
IEC 320-C15
Color :
Black
Current Rating (Amps) :
15A
Features :
Length :
8.00' (2.44m)
Voltage Rating :
250V
Wire Gauge :
14 AWG