PWCD-C13C14-15A-10F-BLK
Part Number:
PWCD-C13C14-15A-10F-BLK
Description:
CORD C13 - C14 14AWG BLACK 10FT
In Stock:
750
1st Connector :
IEC 320-C13
Color :
Black
Current Rating (Amps) :
15A
Features :
Length :
10.00' (3.05m)
Operating Temperature :
105°C
Voltage Rating :
250V
Wire Gauge :
14 AWG