HW-02-12-L-D-681-SM
Part Number:
HW-02-12-L-D-681-SM
Description:
CONN HDR 4POS 0.1 STACK SMD GOLD
Color :
Black
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.965" (24.511mm)
Length - Post (Mating) :
0.284" (7.214mm)
Length - Stack Height :
0.681" (17.297mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)