PWCD-C14C15-15A-07F-BLU
Part Number:
PWCD-C14C15-15A-07F-BLU
Description:
CORD C14 - C15 14AWG BLUE 7FT
In Stock:
151
1st Connector :
IEC 320-C14
2nd Connector :
IEC 320-C15
Color :
Blue
Current Rating (Amps) :
15A
Features :
Length :
7.00' (2.13m)
Voltage Rating :
250V
Wire Gauge :
14 AWG