HW-06-15-G-D-329-SM
Part Number:
HW-06-15-G-D-329-SM
Description:
CONN HDR 12POS 0.1 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.565" (14.351mm)
Length - Post (Mating) :
0.236" (5.994mm)
Length - Stack Height :
0.329" (8.357mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)