HW-02-12-T-D-649-SM
Part Number:
HW-02-12-T-D-649-SM
Description:
CONN HDR 4POS 0.1 STACK SMD TIN
Color :
Black
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.965" (24.511mm)
Length - Post (Mating) :
0.316" (8.026mm)
Length - Stack Height :
0.649" (16.485mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)