HW-10-13-L-D-785-336
Part Number:
HW-10-13-L-D-785-336
Description:
CONN HDR 20POS 0.1 STACK T/H
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating) :
0.109" (2.769mm)
Length - Stack Height :
0.785" (19.939mm)
Length - Tail :
0.336" (8.534mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)