PWCD-C13C20-15A-03F-BLK
Part Number:
PWCD-C13C20-15A-03F-BLK
Description:
CORD C13 - C20 14AWG BLACK 3FT
In Stock:
357
1st Connector :
IEC 320-C20
Approval Agency Marking :
UL
Approved Countries :
United States
Current Rating (Amps) :
15A
Features :
Length :
3.00' (914.4mm)
Operating Temperature :
105°C
Shielding :
Unshielded
Voltage Rating :
250V
Wire Gauge :
14 AWG