HW-03-12-L-D-413-307
Part Number:
HW-03-12-L-D-413-307
Description:
CONN HDR 6POS 0.1 STACK T/H
Length - Overall Pin :
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating) :
0.310" (7.874mm)
Length - Stack Height :
0.413" (10.490mm)
Length - Tail :
0.307" (7.798mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)