PWCD-C14C15-15A-03F-BLU
Part Number:
PWCD-C14C15-15A-03F-BLU
Description:
CORD C14 - C15 14AWG BLUE 3FT
In Stock:
179
1st Connector :
IEC 320-C14
2nd Connector :
IEC 320-C15
Color :
Blue
Current Rating (Amps) :
15A
Features :
Length :
3.00' (914.4mm)
Operating Temperature :
105°C
Voltage Rating :
250V
Wire Gauge :
14 AWG