PWCD-C13C14-15A-04F-RED
Part Number:
PWCD-C13C14-15A-04F-RED
Description:
CORD C13 - C14 14AWG RED 4FT
In Stock:
109
Approval Agency Marking :
CSA, cUL, UL
Approved Countries :
Canada, United States
Color :
Red
Current Rating (Amps) :
15A
Features :
Length :
4.00' (1.22m)
Voltage Rating :
250V
Wire Gauge :
14 AWG