PWCD-C13C14-13A-03F-BLK
Part Number:
PWCD-C13C14-13A-03F-BLK
Description:
CORD C13 - C14 16AWG BLACK 3FT
In Stock:
427
Approval Agency Marking :
UL
Approved Countries :
United States
Current Rating (Amps) :
13A
Features :
Length :
3.00' (914.4mm)
Operating Temperature :
105°C
Shielding :
Unshielded
Voltage Rating :
250V
Wire Gauge :
16 AWG