HW-10-12-G-D-200-080
Part Number:
HW-10-12-G-D-200-080
Description:
CONN HDR 20POS 0.1 STACK T/H
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating) :
0.750" (19.050mm)
Length - Stack Height :
0.200" (5.080mm)
Length - Tail :
0.080" (2.032mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)