HW-10-19-G-D-576-090
Part Number:
HW-10-19-G-D-576-090
Description:
CONN HDR 20POS 0.1 STACK T/H
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating) :
0.664" (16.866mm)
Length - Stack Height :
0.576" (14.630mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)