HW-12-12-S-D-262-SM
Part Number:
HW-12-12-S-D-262-SM
Description:
CONN HDR 24POS 0.1 STACK SMD
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin :
0.965" (24.511mm)
Length - Post (Mating) :
0.703" (17.856mm)
Length - Stack Height :
0.262" (6.655mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)