HW-05-10-G-D-722-SM-A
Part Number:
HW-05-10-G-D-722-SM-A
Description:
CONN HDR 10POS 0.1 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.765" (19.431mm)
Length - Post (Mating) :
0.043" (1.092mm)
Length - Stack Height :
0.722" (18.339mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)