HW-05-10-L-D-476-228
Part Number:
HW-05-10-L-D-476-228
Description:
CONN HDR 10POS 0.1 STACK T/H
Length - Overall Pin :
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating) :
0.126" (3.200mm)
Length - Stack Height :
0.476" (12.090mm)
Length - Tail :
0.228" (5.791mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)