RH-C20-C19-03-12J-RD-CT
Part Number:
RH-C20-C19-03-12J-RD-CT
Description:
C20-C19 12AWG 20A 250V RD 3FT
In Stock:
26
Color :
Red
Current Rating (Amps) :
20A
Features :
Length :
3.00' (914.4mm)
Operating Temperature :
105°C
Voltage Rating :
250V
Wire Gauge :
12 AWG