HW-10-10-S-D-330-157
Part Number:
HW-10-10-S-D-330-157
Description:
CONN HDR 20POS 0.1 STACK T/H
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin :
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating) :
0.343" (8.712mm)
Length - Stack Height :
0.330" (8.382mm)
Length - Tail :
0.157" (3.988mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)