HW-10-10-S-D-401-130
Part Number:
HW-10-10-S-D-401-130
Description:
CONN HDR 20POS 0.1 STACK T/H
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin :
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating) :
0.299" (7.595mm)
Length - Stack Height :
0.401" (10.185mm)
Length - Tail :
0.130" (3.302mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)