HW-05-12-S-D-473-435
Part Number:
HW-05-12-S-D-473-435
Description:
CONN HDR 10POS 0.1 STACK T/H
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin :
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating) :
0.122" (3.099mm)
Length - Stack Height :
0.473" (12.014mm)
Length - Tail :
0.435" (11.049mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)