HW-10-12-T-D-672-112
Part Number:
HW-10-12-T-D-672-112
Description:
CONN HDR 20POS 0.1 STACK T/H
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating) :
0.246" (6.248mm)
Length - Stack Height :
0.672" (17.069mm)
Length - Tail :
0.112" (2.845mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)