HW-12-11-SM-D-512-SM
Part Number:
HW-12-11-SM-D-512-SM
Description:
CONN HDR 24POS 0.1 STACK SMD
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin :
0.865" (21.971mm)
Length - Post (Mating) :
0.353" (8.966mm)
Length - Stack Height :
0.512" (13.005mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)