HW-10-20-S-D-696-SM
Part Number:
HW-10-20-S-D-696-SM
Description:
CONN HDR 20POS 0.1 STACK SMD
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin :
1.065" (27.051mm)
Length - Post (Mating) :
0.369" (9.373mm)
Length - Stack Height :
0.696" (17.678mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Positions :
20
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)