HW-14-13-SM-D-800-LL
Part Number:
HW-14-13-SM-D-800-LL
Description:
CONN HDR 28POS 0.1 STACK T/H
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin :
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating) :
Length - Stack Height :
0.800" (20.320mm)
Length - Tail :
0.800" (20.320mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
28
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)