HW-13-10-G-D-393-218
Part Number:
HW-13-10-G-D-393-218
Description:
CONN HDR 26POS 0.1 STACK T/H
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating) :
0.219" (5.563mm)
Length - Stack Height :
0.393" (9.982mm)
Length - Tail :
0.218" (5.537mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
26
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)