HW-15-09-L-D-457-SM
Part Number:
HW-15-09-L-D-457-SM
Description:
CONN HDR 30POS 0.1 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.665" (16.891mm)
Length - Post (Mating) :
0.208" (5.283mm)
Length - Stack Height :
0.457" (11.608mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Positions :
30
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)