HW-09-14-G-D-971-329
Part Number:
HW-09-14-G-D-971-329
Description:
CONN HDR 18POS 0.1 STACK T/H
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating) :
0.130" (3.302mm)
Length - Stack Height :
0.971" (24.663mm)
Length - Tail :
0.329" (8.357mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
18
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)