HW-16-09-L-D-338-SM
Part Number:
HW-16-09-L-D-338-SM
Description:
CONN HDR 32POS 0.1 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.665" (16.891mm)
Length - Post (Mating) :
0.327" (8.306mm)
Length - Stack Height :
0.338" (8.585mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Positions :
32
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)