HW-10-11-L-D-402-SM
Part Number:
HW-10-11-L-D-402-SM
Description:
CONN HDR 20POS 0.1 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.865" (21.971mm)
Length - Post (Mating) :
0.463" (11.760mm)
Length - Stack Height :
0.402" (10.211mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)