HW-17-10-S-D-444-120
Manufacturer:
Samtec, Inc.
Part Number:
HW-17-10-S-D-444-120
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Description:
CONN HDR 34POS 0.1 STACK T/H
Manufacturer :
Samtec, Inc.
Category :
Color :
Black
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin :
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating) :
0.266" (6.756mm)
Length - Stack Height :
0.444" (11.278mm)
Length - Tail :
0.120" (3.048mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
34
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)