HW-10-15-G-D-319-060
Part Number:
HW-10-15-G-D-319-060
Description:
CONN HDR 20POS 0.1 STACK T/H
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.630" (16.002mm)
Length - Post (Mating) :
0.251" (6.375mm)
Length - Stack Height :
0.319" (8.103mm)
Length - Tail :
0.060" (1.524mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)