HW-16-20-G-D-512-SM-A
Part Number:
HW-16-20-G-D-512-SM-A
Description:
CONN HDR 32POS 0.1 STACK SMD
Length - Overall Pin :
1.065" (27.051mm)
Length - Post (Mating) :
0.553" (14.046mm)
Length - Stack Height :
0.512" (13.005mm)
Number of Positions :
32
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)