HW-18-20-G-D-816-SM
Part Number:
HW-18-20-G-D-816-SM
Description:
CONN HDR 36POS 0.1 STACK SMD
Length - Overall Pin :
1.065" (27.051mm)
Length - Post (Mating) :
0.249" (6.325mm)
Length - Stack Height :
0.816" (20.726mm)
Number of Positions :
36
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)