HW-16-09-S-D-482-SM
Part Number:
HW-16-09-S-D-482-SM
Description:
CONN HDR 32POS 0.1 STACK SMD
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin :
0.665" (16.891mm)
Length - Post (Mating) :
0.183" (4.658mm)
Length - Stack Height :
0.482" (12.243mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Positions :
32
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)