HW-19-08-G-D-200-068
Part Number:
HW-19-08-G-D-200-068
Description:
CONN HDR 38POS 0.1 STACK T/H
Length - Overall Pin :
0.530" (13.462mm)
Length - Post (Mating) :
0.262" (6.655mm)
Length - Stack Height :
0.200" (5.080mm)
Length - Tail :
0.068" (1.727mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
38
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)