HW-15-20-G-D-728-100
Manufacturer:
Samtec, Inc.
Part Number:
HW-15-20-G-D-728-100
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Description:
CONN HDR 30POS 0.1 STACK T/H
Manufacturer :
Samtec, Inc.
Category :
Color :
Black
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating) :
0.302" (7.671mm)
Length - Stack Height :
0.728" (18.491mm)
Length - Tail :
0.100" (2.540mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
30
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)