HW-19-20-G-D-393-SM-A
Part Number:
HW-19-20-G-D-393-SM-A
Description:
CONN HDR 38POS 0.1 STACK SMD
Length - Overall Pin :
1.065" (27.051mm)
Length - Post (Mating) :
0.672" (17.069mm)
Length - Stack Height :
0.393" (9.982mm)
Number of Positions :
38
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)