HW-12-10-T-D-362-169
Manufacturer:
Samtec, Inc.
Part Number:
HW-12-10-T-D-362-169
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Description:
CONN HDR 24POS 0.1 STACK T/H
Manufacturer :
Samtec, Inc.
Category :
Color :
Black
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating) :
0.299" (7.595mm)
Length - Stack Height :
0.362" (9.195mm)
Length - Tail :
0.169" (4.293mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
24
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)