HW-20-20-L-D-711-SM
Part Number:
HW-20-20-L-D-711-SM
Description:
CONN HDR 40POS 0.1 STACK SMD
Length - Overall Pin :
1.065" (27.051mm)
Length - Post (Mating) :
0.354" (8.992mm)
Length - Stack Height :
0.711" (18.059mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)