HW-20-20-L-D-868-SM
Part Number:
HW-20-20-L-D-868-SM
Description:
CONN HDR 40POS 0.1 STACK SMD
Length - Overall Pin :
1.065" (27.051mm)
Length - Post (Mating) :
0.197" (5.004mm)
Length - Stack Height :
0.868" (22.047mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)