HW-12-15-G-D-200-123
Part Number:
HW-12-15-G-D-200-123
Description:
CONN HDR 24POS 0.1 STACK T/H
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.630" (16.002mm)
Length - Post (Mating) :
0.307" (7.798mm)
Length - Stack Height :
0.200" (5.080mm)
Length - Tail :
0.123" (3.124mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)