HW-22-10-G-D-599-SM
Part Number:
HW-22-10-G-D-599-SM
Description:
CONN HDR 44POS 0.1 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.765" (19.431mm)
Length - Post (Mating) :
0.166" (4.216mm)
Length - Stack Height :
0.599" (15.215mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Positions :
44
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)