HW-20-20-T-D-955-SM
Part Number:
HW-20-20-T-D-955-SM
Description:
CONN HDR 40POS 0.1 STACK SMD TIN
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
1.065" (27.051mm)
Length - Post (Mating) :
0.110" (2.794mm)
Length - Stack Height :
0.955" (24.257mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)