HW-21-20-L-D-470-SM-A
Part Number:
HW-21-20-L-D-470-SM-A
Description:
CONN HDR 42POS 0.1 STACK SMD
Color :
Black
Length - Overall Pin :
1.065" (27.051mm)
Length - Post (Mating) :
0.595" (15.113mm)
Length - Stack Height :
0.470" (11.938mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Positions :
42
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)