HW-22-20-L-D-335-SM
Part Number:
HW-22-20-L-D-335-SM
Description:
CONN HDR 44POS 0.1 STACK SMD
Length - Overall Pin :
1.065" (27.051mm)
Length - Post (Mating) :
0.730" (18.542mm)
Length - Stack Height :
0.335" (8.509mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Positions :
44
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)