FFSD-12-D-06.10-01-N-R
Part Number:
FFSD-12-D-06.10-01-N-R
Description:
.050" LOW PROFILE TIGER EYE IDC
Connector Type :
Socket to Socket, Reversed
Contact Finish Thickness :
10.0µin (0.25µm)
Features :
Polarizing Key
Length :
0.508' (154.94mm, 6.10")
Number of Positions :
24
Pitch - Cable :
0.025" (0.64mm)
Pitch - Connector :
0.050" (1.27mm)