HW-15-20-L-D-688-SM
Part Number:
HW-15-20-L-D-688-SM
Description:
CONN HDR 30POS 0.1 STACK SMD
Length - Overall Pin :
1.065" (27.051mm)
Length - Post (Mating) :
0.377" (9.576mm)
Length - Stack Height :
0.688" (17.475mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)