HW-23-12-G-T-767-100
Part Number:
HW-23-12-G-T-767-100
Description:
CONN HDR 69POS 0.1 STACK T/H
Length - Overall Pin :
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating) :
0.163" (4.140mm)
Length - Stack Height :
0.767" (19.482mm)
Length - Tail :
0.100" (2.540mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
69
Number of Rows :
3
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)